Апендикс — це рудимент, функції якого до кінця так і не вивчені. Відомо одне: його будова провокує високий ризик запалення, адже вміст товстого кишечника після того, як потрапляє у вузький червоподібний відросток, за сприятливих умов для захворювання стає причиною гострого апендициту.

Причини виникнення апендициту у жінок

Найчастіше запалення апендициту розвивається на тлі абсолютно хорошого самопочуття, тому визначити причину захворювання дуже складно. Найчастіше апендицит у жінок виникає через механічну обструкцію. Причина обструкції — утворення рубців та спайок, перегин відростка.

Ще одна причина – це інфікування. Для розвитку гострого апендициту цілком достатньо збудників черевного тифу, туберкульозу і т. д. Причиною апендициту можуть бути судинні порушення, а також ендокринні причини.

Гострий апендицит найчастіше розвивається у жінок. Це з будовою, і навіть фізіологією жіночого тіла. Багато фахівців стверджують, що частоту запалення апендикса у жінок підвищують щомісячні циклічні зміни. Тобто інтенсивність кровопостачання внутрішніх органів у менструальній фазі значно збільшується, тому слизові оболонки набухають і розпушуються, а це провокує подразнюючі дії на стінки апендикса.

У жінок органи сечостатевої системи стикаються з органами ШКТ. А це означає, що захворювання в малому тазі може спричинити захворювання в черевній порожнині і навпаки. Досить часто апендицит виникає у жінок під час вагітності. Матка росте і здавлює всі органи, які вона оточує, а також порушує їхнє кровопостачання. Від цього страждають ниркові балії, жовчний міхур, підшлункова залоза, апендикс.

Ознаки гострого апендициту у жінок

Основні ознаки апендициту у жінок:

  • нудота;
  • блювання;
  • гострий біль у животі;
  • напруженість м’язів;
  • синдром Щеткіна-Блюмберга;
  • висока температура.

Важливо вчасно визначити апендицит у жінок, щоб якнайменше наражати на ризик її здоров’я. Одна з найголовніших ознак – це болючість. На самому початку запалення болю бувають тягнуть, що давить. Вони бувають не лише з правого боку, цілком нормально, якщо біль віддаватиме в лівий бік або концентруватиметься навколо пупка. У вагітних жінок болі часто виникають зверху живота. Через якийсь час болі можуть розливатись по всьому животу, а потім зосередяться в області апендикса. У цей час вони можуть бути як постійними, так і нападами, схожими на битви. Ще одна особливість болю при апендициті — це їхнє посилення при кашлі або навіть сміху.

Ще одна ознака, за якою можна зрозуміти як визначити апендицит у жінок – це блювання та нудота. Це цілком типове прояв апендициту. Блювота виникає один-два рази за час захворювання. Крім нудоти у вагітних також є важка задишка.

Апендицит провокує підвищення температури тіла. Цілком нормальна температура при цьому захворюванні — 38 градусів. Досить часто запальний процес у черевній порожнині провокує напругу стінок живота, як наслідок він стає жорстким. У вагітних такий живіт є ознакою тонусу матки, тому часто виникає плутанина.

Ще одна ознака як проявляється апендицит у жінок – це відсутність апетиту. Крім того, спостерігається загальна слабкість і погане самопочуття. Перші ознаки гострого апендициту у жінок проявляються найчастіше ближче до вечора чи навіть уночі.

Ознаки хронічного апендициту у жінок

Основними симптомами хронічного апендициту у жінок є болі в правій здухвинній ділянці. Характер болю буває різноманітним. Приступи спостерігаються як вночі, так і рано-вранці. Рухатися при хронічному апендициті дуже складно. Крім того, жінка просто не може лежати на лівому боці, тому що виникають дуже сильні болі.

Крім болю при хронічному апендициті, у жінок спостерігає запор або розлад кишечника. Також з’являється часте сечовипускання, яке також супроводжується досить болючими відчуттями. Під час огляду у гінеколога виникає інтенсивний біль. При пальпації добре промацується ущільнений та болісний відросток.

Особливості перебігу апендициту у жінок

Гострий апендицит у жінок характеризується сильними болями у правому підребер’ї, напруженим животом. Захворювання у жінок проблематично виявити через особливості жіночого організму. Діагностувати захворювання в період вагітності – завдання досить складне, адже всі органи зміщуються зі своїх звичних місць, а отже, і локалізацію болю визначити проблематично. Біль у животі під час вагітності — досить звичайне явище. Адже їх провокують: поштовхи плоду, розтяг тканин. Та й нудота та блювання – цілком традиційні супутники вагітних жінок.

Щоб ідентифікувати саме апендицит у жінок, не варто орієнтуватися саме на болі. А ось наявність болісної нудоти та блювотних позивів — це одна з тих ознак апендициту у жінок. За більшості жіночих хвороб, незважаючи на біль у животі, саме ці ознаки відсутні.

Не варто забувати, що будь-які жіночі запалення та апендицит можуть спровокувати перитоніт, а також інші тяжкі наслідки. А це означає, що необхідно за будь-яких гострих болів у животі, негайно звернутися до лікаря.

Діагностика апендициту у жінок

Обстеження пацієнтки, як правило, починається із загального огляду. Наявність запалення апендикса може показати:

  • пальпація живота, що завдає пацієнтці біль у зоні правого здухвиня;
  • виникнення болючих відчуттів при обмацуванні області сліпої кишки, коли пацієнта лежить на лівому боці;
  • збільшення болю при одночасному натисканні на живіт та підйомі прямої правої ноги;
  • посилення хворобливих відчуттів після натискання та різкого відпускання хворобливої зони.

Звичайно ж, найбільш інформативними є сучасні методи діагностики апендициту: УЗД, комп’ютерна томографія, ендоскопія. Також потрібні лабораторні дослідження, які можуть підтвердити картину запального процесу в організмі.

Досить часто навіть лікарі можуть сплутати гострий апендицит у жінок з правостороннім пієлонефритом, розривом кісти яєчника, непрохідністю кишечника і т.д. сусідніх органів Якщо гіпертрофований апендикс виявляється, його негайно видаляють.

Лікування апендициту у жінок

Більшість операцій із видалення апендициту у жінок проводиться за допомогою лапароскопії. Така операція проводиться під загальним наркозом. Головна перевага такої операції – це швидке відновлення пацієнта, та й на тілі не залишається жодних шрамів. Однак, лапароскопія — досить дорогий метод, тому не втрачає своєї актуальності звичайна порожнинна операція.

Для профілактики апендициту для жінок важливо дотримуватись усіх заходів, які дозволятимуть підтримувати органи ШКТ у здоровому стані: позбутися запорів, правильно харчуватися, уникати зловживання алкоголем, вчасно лікувати всі хвороби, пов’язані з роботою ШКТ.

Аппендикс — это рудимент, функции которого до конца так и не изучены. Известно одно: его строение провоцирует высокий риск воспаления, ведь содержимое толстого кишечника, после того как попадает в узкий червеобразный отросток, при благоприятных условиях для заболевания становится причиной острого аппендицита.

Причины возникновения аппендицита у женщин

Чаще всего воспаление аппендицита развивается на фоне абсолютно хорошего самочувствия, поэтому определить причину заболевания крайне сложно. Чаще всего аппендицит у женщин возникает из-за механической обструкции. Причина обструкции — образование рубцов и спаек, перегиб отростка.

Еще одна причина — это инфицирование. Для развития острого аппендицита вполне достаточно возбудителей брюшного тифа, туберкулеза и т. д. Причиной аппендицита также могут быть сосудистые нарушения, а также эндокринные причины.

Острый аппендицит чаще всего развивается у женщин. Это связано со строением, а также физиологией женского тела. Многие специалисты утверждают, что частоту воспаления аппендикса у женщин повышают ежемесячные циклические изменения. То есть интенсивность кровоснабжения внутренних органов в менструальной фазе значительно увеличивается, поэтому слизистые оболочки набухают и разрыхляются, а это провоцирует раздражающие действия на стенки аппендикса.

У женщин органы мочеполовой системы соприкасаются с органами ЖКТ. А это значит, что заболевание в малом тазу может вызвать заболевание в брюшной полости и наоборот. Довольно часто аппендицит возникает у женщин вовремя беременности. Матка растет и сдавливает все органы, которые она окружает, а также нарушает их кровоснабжения. От это страдают почечные лоханки, желчный пузырь, поджелудочная железа, аппендикс.

Признаки острого аппендицита у женщин

Основные признаки аппендицита у женщин:

  • тошнота;
  • рвота;
  • острая боль в животе;
  • напряженность мышц;
  • синдром Щеткина-Блюмберга;
  • высокая температура.

Важно вовремя определить аппендицит у женщин, чтобы как можно меньше подвергать риску ее здоровье. Один из самых главных признаков — это болезненность. В самом начале воспаления боли бывают тянущими, давящими. Они бывают не только с правой стороны, вполне нормально, если боли будут отдавать в левый бок или концентрироваться вокруг пупка. У беременных женщин боли часто возникают вверху живота. Через какое-то время боли могут разливаться по всем животу, а затем сосредоточатся в области аппендикса. В это время они могут быть как постоянными, так и приступами, похожими на схватки. Еще одна особенность болей при аппендиците — это их усиление при кашле или даже смехе.

Еще один признак, по которому можно понять как определить аппендицит у женщин — это рвота и тошнота. Это вполне типичное проявление аппендицита. Рвота возникает один-два раза за время заболевания. Кроме тошноты у беременных также присутствует тяжелая одышка.

Аппендицит провоцирует повышение температуры тела. Вполне нормальная температура при этом заболевании — 38 градусов. Довольно часто воспалительный процесс в брюшной полости провоцирует напряжение стенок живота, как итог он становится твердым. У беременных такой живот является признаком тонуса матки, поэтому часто возникает путаница.

Еще один признак как проявляется аппендицит у женщин — это отсутствие аппетита. Кроме того наблюдается общая слабость и плохое самочувствие. Первые признаки острого аппендицита у женщин проявляются чаще всего ближе к вечеру или даже ночью.

Признаки хронического аппендицита у женщин

Основными симптомами хронического аппендицита у женщин являются боли в правой подвздошной области. Характер боли бывает разнообразным. Приступы наблюдаются как ночью, так и рано утром. Двигаться при хроническом аппендиците крайне сложно. Кроме того женщина просто не может лежать на левом боку, так как возникают очень сильные боли.

Кроме боли при хроническом аппендиците у женщин наблюдает запор или расстройство кишечника. Также появляется частое мочеиспускание, которое также сопровождается довольно болезненными ощущениями. При осмотре у гинеколога возникает интенсивная боль. При пальпации хорошо прощупывается уплотненный и болезненный отросток.

Особенности течения аппендицита у женщин

Острый аппендицит у женщин характеризуется сильными болями в правом подреберье, напряженным животом. Заболевание у женщин проблематично выявить из-за особенностей женского организма. Диагностировать заболевание в период беременности — задача довольно сложная, ведь все органы смещаются со своих привычных мест, а значит и локализацию боли определить проблематично. Стоит отметить, что боли в животе во время беременности — довольно обычное явление. Ведь их провоцируют: толчки плода, растяжение тканей. Да и тошнота и рвота — вполне традиционные спутники беременных женщин.

Для того, чтобы идентифицировать именно аппендицит у женщин, не стоит ориентироваться именно на боли. А вот наличие мучительной тошноты и рвотных позывов — это одни из тех признаков аппендицита у женщин. При большинстве женских болезней, несмотря на боль в животе, именно эти признаки отсутствуют.

Не стоит забывать, что любые женские воспаления и аппендицит могут спровоцировать перитонит, а также другие тяжелый последствия. А это значит, что необходимо при любых острых болях в животе, немедленно обратиться к врачу.

Диагностика аппендицита у женщин

Обследование пациентки, как правило, начинается с общего осмотра. Наличие воспаления аппендикса может показать:

  • пальпация живота, которая причиняет пациентке боль в зоне правого подвздошья;
  • возникновение болезненных ощущений при ощупывании области слепой кишки, когда пациента лежит на левом боку;
  • увеличение боли при одновременном нажатии на живот и подъеме прямой правой ноги;
  • усиление болезненных ощущений после нажатия и резкого отпускания болезненной зоны.

Конечно же, наиболее информативны современные методы диагностики аппендицита: УЗИ, компьютерная томография, эндоскопия. Также необходимы лабораторные исследования, которые могут подтвердить картину воспалительного процесса в организме.

Довольно часто даже врачи могут спутать острый аппендицит у женщин с правосторонним пиелонефритом, разрывом кисты яичника, непроходимостью кишечника и т. д. Для окончательного установления диагноза проводится лапароскопия — через микропорезы в брюшную полость вводятся инструменты и видеокамеры, с помощью которых проходит осмотр слепой кишки и соседних органов. Если гипертрофированный аппендикс обнаруживается, то его немедленно удаляют.

Лечение аппендицита у женщин

Большинство операций по удалению аппендицита у женщин проводится с помощью лапароскопии. Такая операция проводится под общим наркозом. Главное преимущество такой операции — это быстрое восстановление пациента, да и на теле не остается никаких шрамов. Однако, лапароскопия — достаточно дорогой метод, поэтому не теряет своей актуальности обычная полостная операция.

Для профилактики аппендицита для женщин важно соблюдать все меры, которые будут позволять поддерживать органы ЖКТ в здоровом состоянии: избавиться от запоров, правильно питаться, избегать злоупотребления алкоголем, вовремя лечить все болезни, связанные с работой ЖКТ.

HealthPro

От HealthPro