Апендицит - досить серйозна проблема. Це захворювання, що виникає при гострому запаленні апендикса (вусика сліпої кишки), може виникнути у кожної людини, незалежно від віку та статі. Єдиний спосіб лікування - хірургічна операція щодо видалення запаленого апендикса.

Якщо не виконати операцію, наслідки апендициту будуть дуже серйозними, включаючи можливий летальний випадок пацієнта. Це загроза виникає, якщо апендицит вже запущено до стадії перитоніту. Тому краще відразу звернутися до лікаря, який швидко проведе діагностику та призначить ефективне лікування.

Причини виникнення запального процесу в апендиксі:

  • інфекційні захворювання організму (брюшний тиф, туберкульоз і т.п.);
  • запалення судин, яке поширюється на оточуючі тканини.

Для встановлення діагнозу "гострий апендицит" потрібен ряд досліджень. Одне з обов'язкових - аналіз крові.

Лейкоцити при апендициті

Загальновідомий факт - показники лейкоцитів в крові можуть змінюватися при запаленні апендикса. Таким чином, якщо є підозра на апендицит, лікар видає направлення на аналіз крові на лейкоцити. Для підтвердження діагнозу буде достатньо факту підвищення показників лейкоцитів.

Максимальний показник - 18 при нормі не більше 9 (для здорового організму). Перевищення рівня свідчить про те, що в організмі є запалення і потрібно негайно видаляти запалений виступ. Відкладення в такому випадку призведе до розвитку захворювання і виникнення важких наслідків.

Рівень лейкоцитів в крові

Цілком логічно, що показник аналізу крові при аппендициті буде індивідуальним для кожного пацієнта. Тому формула: "перевищення показників лейкоцитів - ознака аппендициту" не є правильною. У молодих пацієнтів рівень, навпаки, може піднятися, а у літніх може навіть відсутній.

Також важливо враховувати, що після операції з видалення аппендикса рівень лейкоцитів нормалізується не миттєво. Лікар призначає відновлюючі препарати і вимагає строгого дотримання режиму дня і відпочинку, приділяти увагу спеціальній дієті. Відновлення лейкоцитів відбудеться при повному відновленні організму та загоєнні післяопераційної рани.

Якщо при аппендициті було виявлено рівень лейкоцитів вище 9, то при виписці рівень не повинен бути вище. Пацієнта залишать в стаціонарі до повного одужання, якщо лейкоцитоз триває, і показники не знижуються. Лікар призначить додаткове лікування з повторним аналізом крові. Головне, усвідомити - підвищені лейкоцити є симптомом запалення в організмі, тому миритися з цим показником не можна.

Норма лейкоцитів в крові

Під час лікування аппендициту та в період реабілітації важливий точний підрахунок лейкоцитів. Тому аналізи при аппендициті надзвичайно важливі. У нормі, як вже було сказано, показник лейкоцитів повинен коливатися на рівні 8-10. Якщо рівень піднявся до 20, але лікуючий лікар вважає це нормою - краще знайти іншого лікаря, оскільки перевищення показника 18 вже свідчить про негативні процеси в організмі.

Якщо є сумніви - краще здати повторний аналіз. А от якщо спостерігаються всі основні симптоми аппендициту, але показники лейкоцитів при цьому не перевищені - це, ймовірно, індивідуальна особливість організму пацієнта. Для підтвердження діагнозу в таких випадках рекомендують пройти УЗД черевної порожнини.

Додаткове дослідження - аналіз сечі при апендициті

Аналіз сечі стандартно назначають разом з аналізом крові при аппендициті. У цьому контексті слід пам'ятати, що в крові може спостерігатися суттєве зниження або ж підвищення еритроцитів. Лейкоцити підвищуються, коли сприкасується запалений аппендикс з сечовим міхуром. Клінічні прояви можуть нагадувати звичайний цистит, і аппендицит в таких ситуаціях діагностувати досить важко.

Кількість еритроцитів і лейкоцитів змінюється залежно від форми захворювання. Наприклад, при ретроцекальному розташуванні апендикса показники можуть зростати не суттєво, тому визначити аппендицит саме за ними буде практично неможливо.

У будь-якому випадку результати аналізів при аппендициті повинен вивчати лікар, накладаючи їх на загальну клінічну картину і роблячи професійні висновки. Якщо кваліфікація лікаря висока, діагностика буде безпомилковою.

HealthPro

Від HealthPro