Подагра – захворювання, що вражає суглоби й органи, характеризується порушенням обміну білків в організмі. Розвивається, коли нирки не в змозі вивести з організму сечову кислоту, і в суглобах, хрящах, сухожиллях кісток, під шкірою, в нирках відкладаються кристали сечової кислоти – сечокислі солі (урини). Подібне відкладення порушує роботу органів і суглобів і спричиняє великі запалення тканин.
Сечова кислота утворюється під час розпаду в організмі пуринів – сполук, що містять азот, які містяться у великій кількості в м’ясі. Крім спадкової схильності до генетичних порушень обміну речовин, саме наша їжа і спосіб життя є причиною розвитку подагри.
Ознаки хвороби
Основною ознакою хвороби є утворення на суглобах наростів (тофусів). Головним же проявом захворювання є подагричний напад. Це напад гострого болю і запалення одного або декількох суглобів. Напад настає найчастіше в нічний час. Його тривалість може бути різною: від кількох днів до півтора тижнів, так само, як і частота нападів, яка може змінюватися від кількох місяців до десятків років. Під час кожного нового нападу запаленню можуть піддаватися все нові й нові суглоби.
Лікування народними засобами
Вилікувати подагру повністю не можна, але, щоб уникнути поширення хвороби по всьому організму, її можна максимально сповільнити та відтермінувати настання нового нападу. Беручи до уваги симптоми хвороби, лікування подагри народними засобами передбачає нормалізацію рівня сечової кислоти в організмі та зниження запалення і болю в ураженому суглобі.
До необхідної умови лікування як традиційною, так і народною медициною належить дотримання суворої дієти. У рамках дієтичного раціону необхідно виключити з їжі алкоголь, спеції, складні жири, вуглеводи і тваринні білки.
Подагра – хвороба давня, тому в збірнику народної медицини накопичилося чимало корисних знань і рецептів боротьби з нею. Залежно від ознак, що проявляються, лікування подагри народними засобами відрізнятиметься. Народні засоби від подагри, якими можна знизити рівень сечової кислоти в організмі та зняти біль в ураженій ділянці:
- компреси (аплікації) і мазі;
- ванночки для суглобів;
- настоянки та відвари.
Лікування компресами і мазями
Для зняття запалення в ділянках, уражених подагрою, здавна використовують компреси (аплікації). Рецепти приготування сумішей для компресів подано нижче.
Мазь від подагри в домашніх умовах
Мазь, яка ефективно допомагає зняти біль у разі подагри під час нападу вночі. Для приготування потрібні: вершкове масло (бажано, домашнього виробництва) і спирт (або горілка високої якості). Пропорції 1:1. Масло необхідно розтопити на повільному вогні, потім акуратно влити в нього спирт. Після цього, спирт підпалюється (обережно!) і, коли процес горіння завершиться, – мазь буде готова.
Ємність із маззю має перебувати в холодному місці й використовуватися безпосередньо під час подагричного нападу. В уражені подагрою місця необхідно втирати мазь до відступу болю. Робити це краще поруч із джерелом тепла.
Сольова мазь
Один із найкращих засобів від подагри на думку багатьох пацієнтів. Залити в каструлі невеликою кількістю води 500 г солі (ліпше йодованої) і кип’ятити, доки не випарується вода, потім додати 200 г курячого жиру й ретельно перемішати. Робити компреси з тканини (ліпше вовняної), просоченої маззю, на ніч.
Компрес на відварі з ромашки аптечної
Знімає біль і запалення. Квіти ромашки аптечної та бузини чорної в рівних пропорціях заливають невеликою кількістю води й підігрівають, але до кипіння не доводять. Потім в отриманому відварі вимочують тканину і накривають нею запалені суглоби.
Ванночки для суглобів
Ванночки для суглобів – чудовий засіб від подагри, їх використовують як профілактичні заходи, так і тоді, коли біль у суглобах настільки сильний, що компрес чи мазь приносять йому ще більший дискомфорт. Екстракти трав заспокоюють запалені ділянки і знижують біль.
Ванночка для суглобів із відвару ромашки
Найефективнішим народним засобом від подагри серед ванночок вважається відвар ромашки. Для приготування ванночки для суглобів з аптечної ромашки в 10 літрів води висипають 100 г квіток ромашки аптечної і додають 200 г кухонної солі.
Відвари та настоянки в лікуванні подагри
Призначенням всякого роду настоянок і відварів є вплив на хворобу зсередини організму. Вони відіграють значну роль як у виведенні з організму сечокислих солей, так і в позбавленні болю під час нападу.
Настоянка бузку
Для приготування настоянки з бузку звичайного, в тару засипати, не притискаючи, квітки бузку і залити спиртом. Настоювати суміш необхідно в темному місці протягом 7 днів. Курс прийому: 25-30 крапель тричі на день перед їдою.
Настій на квітках череди
Квітки череди потрібно залити гарячою перевареною водою і настояти 15 хвилин. Пити гарячим.
Цибулевий відвар
Приготування: 3 неочищені (заздалегідь вимиті) цибулини заливають 1 літром води і варять на помірному вогні до повного розм’якшення. Потім відвар проціджують. Курс прийому: 1 склянка відвару тричі на день перед їдою. Тривалість курсу 1-2 тижні.
Відвар марени червоної
Одну чайну ложку сухого кореня марени червоної потрібно залити 200 мл води і прокип’ятити на водяній бані протягом 10 хвилин. Приймати по 100 мл вранці та ввечері.
Настій трав народного збору
Дуже ефективний народний засіб від подагри, нормалізує обмін речовин, поліпшує загальний стан організму. Суха суміш: 20 частин трави звіробою, 20 частин квіток ромашки, 20 частин липового цвіту, 20 частин бузини чорної. 1 столову ложку суміші кип’ятять у 200 мл води на водяній бані. Приймається по 200 мл. 2 рази на день.
Усі перелічені засоби мають чудовий ефект у боротьбі з хворобою і є натуральними. Однак, перед тим, як почати лікувати подагру народними засобами, необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем, щоб уникнути ускладнень.
Профілактика захворювання
За всього різноманіття народних засобів лікування, найкращий засіб від подагри – профілактика її розвитку. Хворобу завжди легше попередити, ніж довго і виснажливо з нею боротися. Головними чинниками в профілактиці розвитку хвороби є збалансоване харчування, відмова від шкідливих звичок і активний спосіб життя. Те, що зараз здається повсякденними дрібницями, може призвести до розвитку хвороби, напади якої завдадуть сильного дискомфорту, а ускладнення можуть призвести до летального результату.
До речі, подібний раціон буде профілактичним заходом розвитку не тільки подагри, а й багатьох хронічних захворювань. Щоб уникнути розвитку хвороби, необхідно відмовитися від:
- надмірного вживання напоїв, що “бадьорять” (міцний чай, кава, какао та ін.);
- вживання алкоголю (особливо пивної продукції);
- вживання фаст-фуду та їжі зі спеціями, копченостей;
- вживання одноманітної м’ясної їжі;
- сидячого способу життя.
Профілактика – це найкращий народний рецепт від будь-якої хвороби! Будьте здорові!