Льон успішно використовується при будь-якому типі гастриту. За допомогою слизової оболонки насіння льону ефективно борються з запальним процесом і захищають уражені ділянки слизової від грубої їжі при гастриті з підвищеною кислотністю. Але важливо розуміти, що лікування насінням льна не відміняє візит до гастроентеролога – будь-яку хворобу слід лікувати кваліфікованим спеціалістом, оскільки це гарантує відсутність неприємних наслідків

Насіння льону мають велику цінність для здоров'я завдяки своєму складу, в якому міститься багато поживних речовин і органічних сполук. У його складі знаходиться багато вітамінів та інших сполук:

 • протеїни;
 • жирні кислоти;
 • полісахариди;
 • вітаміни;
 • лецитин;
 • селен;
 • клітковина;

Насіння льону при гастриті:

Насіння льону добре використовувати і при атрофічному гастриті, оскільки вони допомагають усвоєнню і переварюванню їжі, сприяють виведенню продуктів і прискорюють рухливість кишечника. 

Дякуючи полісахаридам, які містяться в льоні, він має обгортаючу властивість і легко виводить з організму шкідливі речовини та токсини. Лігнани є потужним природним антиоксидантом, тому вони запобігають розвитку ракових захворювань. Вживання льна при гастриті з пониженою кислотністю дозволяє нормалізувати роботу шлунка і кишечника, швидко перетравлювати та засвоювати їжу, що прискорює процес заживлення слизової оболонки.

Крім того, лецитин у насінні льону позитивно впливає на роботу мозку, швидко відновлює пошкоджені клітини в організмі. Велика кількість білків дозволяє прискорити процес оновлення клітин слизової. Завдяки селену виводяться солі з організму, очищаються судини і відновлюються обмінні процеси. Льон містить жирні поліненасичені кислоти, які зміцнюють захисну систему організму і сприяють швидкому відновленню після захворювання.

Лікування гастриту за допомогою насіння льону

При гастриті насіння льону можна вживати у свіжому та відварному вигляді. Для приготування відвару з насіння льону при гастриті слід взяти 3 столові ложки насіння і заварити за допомогою склянки окропу. Накриваємо кришкою, добре укутуємо і залишаємо на ніч настоятися. Відвар приймати на голодний шлунок за 20 хвилин до прийому їжі. Спочатку випити півсклянки відвару, решту випити протягом дня. Курс лікування відваром становить місяць, навіть якщо ви не відчуваєте болю в шлунку. Варто готувати відвар кожен день свіжий. Льняний відвар складається з в'язкої слизі, яка обгортає стінки шлунка і усуває запальний процес. 

Ефективним засобом у боротьбі з гастритом є каша з насіння льна. Для цього потрібно сварити кашу з льону, добре розварити її, щоб було більше слизу. Їсти кашу кожного ранку протягом місяця. Насінням можна посипати інші страви, або подрібнити в блендері і додавати в йогурти, творог, напої.

Льон добре допомагає при відчутті відри, гіркоти в роті, які часто супроводжують гастрит. Розтираємо насіння, щоб отримати одну столову ложку. Заварюємо їх окропом і вживаємо перед їжею двічі на день.

При лікуванні гастриту насіння льону можна поєднувати з іншими лікарськими рослинами. У рівних частинах беруть насіння льону, квіти ромашки, володушка, квіти пижми, листя толокнянки, трава чабрецю, коріандр. Розмелюють і змішують. Беруть дві столові ложки отриманої суміші і заливають двома склянками окропу, настоюють протягом ночі. Вживати настій слід по одній третині склянки на день перед їжею, протягом 2 місяців. Для шлунка корисним буде кисіль з насіння льна, який можна вживати перед їжею або самостійно між прийомами їжі. Він утворює тонку плівку в порожнині шлунка, захищає його від механічних пошкоджень і містить велику кількість мукополісахаридів.

Насіння льону мають кілька протипоказань для прийому: 

 • Насіння льону не можна вживати хворим із підвищеною роботою жовчного міхура, при жовчнокам'яній хворобі, оскільки вони мають сильну жовчогінну дію і можуть сприяти закупорці жовчового проходу.
 • При вздутті живота, метеоризмі та виділенні газів не слід використовувати насіння льону, оскільки вони містять велику кількість клітковини. При вживанні їх слід запивати великою кількістю води.
 • Не рекомендується приймати насіння льону вагітним жінкам, оскільки воно може призводити до сильного відзиву живота.
 • Під час лікування гастриту у дорослих рекомендується приймати до 50 грамів насіння льону на день.
 • Насіння льону можна вводити в раціон дитини лише з 3 років, оскільки воно містить грубі волокна та клітковину. Вживання слід розпочати тільки після обстеження у лікаря.

HealthPro

Від HealthPro