Льон успішно застосовується за будь-якого типу гастриту. За допомогою слизової плівки насіння льону ефективно бореться із запальним процесом і захищає уражені ділянки слизової від грубої їжі за гастриту з підвищеною кислотністю. Але важливо розуміти, що лікування насінням льону не скасовує візит до гастроентеролога – будь-яку хворобу має лікувати кваліфікований фахівець, тому що це гарантує відсутність неприємних наслідків.
Насіння льону має високу цінність для здоров’я завдяки своєму складу, в ньому міститься багато поживних речовин і органічних сполук. У його складі міститься безліч вітамінів та інших сполук:
- протеїни;
- жирні кислоти;
- полісахариди;
- вітаміни;
- лецитин;
- селен;
- клітковина.
Насіння льону при гастриті
Насіння льону добре використовувати і в разі атрофічного гастриту, оскільки воно допомагає засвоєнню і перетравленню їжі, сприяє виведенню продуктів і прискорює моторику кишечника.
Завдяки полісахаридам, що містяться в ньому, льон має обволікальну властивість, а також легко виводить з нього шкідливі речовини і токсини. Лігнани є потужним природним антиоксидантом, тому запобігають розвитку ракових захворювань. Вживання льону в разі гастриту зі зниженою кислотністю дає змогу нормалізувати роботу шлунка й кишківника, швидко перетравлювати й засвоювати їжу, що прискорює процес загоєння стінок слизової.
Крім цього лецитин у насінні льону позитивно впливає на роботу мозку, швидко відновлює пошкоджені клітини в організмі. Велика кількість протеїнів дає змогу прискорити процес оновлення клітин слизової. Завдяки селену виводяться солі з організму, очищаються судини та відновлюються обмінні процеси. Льон містить жирні поліненасичені кислоти, які зміцнюють захисну систему організму і сприяють швидкому відновленню після хвороби.
Лікування гастриту за допомогою насіння льону
У разі гастриту насіння льону можна вживати у свіжому та відвареному вигляді. Для приготування відвару з насіння льону в разі гастриту необхідно взяти 3 столові ложки насіння і заварити за допомогою склянки окропу. Накриваємо кришкою, добре укутуємо і залишаємо на ніч настоюватися. Відвар приймати на голодний шлунок за 20 хвилин до прийому їжі. Спочатку випити півсклянки відвару, решту випити протягом дня. Курс лікування відваром становить місяць, навіть якщо ви не відчуваєте болю в шлунку. Готувати відвар потрібно щодня свіжий. Лляний відвар складається з в’язкого слизу, який обволікає стінки шлунка й усуває запальний процес.
Ефективним засобом у боротьбі з гастритом є каша з насіння льону. Для цього потрібно зварити кашу з льону, добре розварити її, щоб було більше слизу. Їсти кашу щоранку протягом місяця. Насінням можна посипати інші страви, або подрібнити в блендері й додавати в йогурти та сир, напої.
Льон добре допомагає за печії та гіркоти в роті, які часто супроводжують гастрит. Розтираємо насіння, щоб отримати одну столову ложку. Заварюємо його в окропі та вживаємо перед їдою двічі на день.
Під час лікування гастриту насіння льону можна змішувати з іншими лікарськими рослинами. У рівних частинах береться насіння льону, квіти ромашки, володушка, квітки пижма, листя мучниці, трава чебрецю, коріандр. Подрібнюється і змішується. Беруться дві столові ложки отриманої суміші й заливається двома склянками окропу, заварюємо протягом ночі. Вживати настій потрібно по одній третині склянки на день перед їдою, протягом 2 місяців. Для шлунка буде корисним кисіль із насіння льону, який можна вживати перед їдою або самостійно між прийомами їжі. Він створює тонку плівку в порожнині шлунка, захищає її від механічних ушкоджень, а також містить велику кількість мукополісахаридів.
Насіння льону має кілька протипоказань до прийому:
- Насіння льону не можна вживати хворим із підвищеною роботою жовчного міхура, у разі жовчнокам’яної хвороби, бо воно має сильну жовчогінну дію і може сприяти закупорці жовчного проходу.
- У разі здуття живота, метеоризму і виділення газів не слід використовувати насіння льону, оскільки в ньому міститься велика кількість клітковини. Під час вживання його потрібно запивати великою кількістю води.
- Не рекомендується приймати лляне насіння вагітним жінкам, оскільки воно призводить до сильного здуття живота.
- Під час лікування гастриту дорослим слід приймати до 50 грамів насіння льону на день.
- Дитині лляне насіння можна давати тільки з 3 років, оскільки воно містить грубі волокна і клітковину. Вживати можна тільки після обстеження в лікаря.