Кандидоз - це грибкова інфекція, яка може впливати на порожнину рота, травний тракт, шкіру, зовнішні геніталії, вагіну та пряму кишку. Кандидоз (такий як молочниця) викликають грибки роду Candida. 

Хоча грибок Candida присутній у 20-40% населення, його перезростання та розвиток хвороби відбуваються лише за певних умов: 

 • Гормональні зміни, наприклад, під час вагітності або при прийомі оральних контрацептивів. 
 • Ятрогенний (внаслідок лікування) характер. Антибіотики, нестероїдні протизапальні препарати, стероїдні інгалятори та оральні контрацептиви порушують природний баланс мікроорганізмів, що призводить до розмноження грибів і розвитку інфекції. 
 • У хворих на цукровий діабет (якщо він не компенсований) 
 • І в 80-90% людей із ослабленим імунітетом (інфекція ВІЛ) 

Основні симптоми цього неприємного недугу - це:

 • Свербіж, 
 • Набряк та червоніння малих полових губ, 
 • Можливе печення під час сечовипускання 
 • Відділення, схожі на творог, 

У чоловіків це нальот на головці члена, набряк та покрасніння цієї області. Також обидва партнери можуть відчувати дискомфорт під час статевого акту. 

 

Молочниця

Чому не варто займатися сексом під час лікування молочниці

Є кілька причин, чому варто утриматися від сексу при молочниці: 

 1. В першу чергу - це ризик зараження партнера. 
 2. Друга - це ризик приєднання інших інфекцій.  

Інтимна близькість - це завжди мікротравми, які на запаленій поверхні статевих органів можуть легко призвести до додаткового зараження. Найчастіше долучаються умовно-патогенні мікроорганізми, які і раніше були присутні в мікрофлорі: хламідії, мікоплазма, уреаплазма на тлі недоліку лікування кандидозу обох полових партнерів. Також:

 • Суха, запалена слизова дуже чутлива і не переносить подразнень, тому під час статевого акта жінка відчуває свербіж і навіть біль. А поява мікротравм призводить до більш тривалого загоєння і лікування. 
 • При використанні місцевих контрацептивів або засобів зволоження існує ймовірність зниження ефективності лікарських засобів для лікування молочниці. Деякі препарати доведеться замінити або в корені змінити схему лікування. 
 • Можливе поширення інфекції на сечовий канал.
 • Психологічний момент. Стать вчинок, що не приносить задоволення, може в подальшому впливати на ставлення партнера до сексу, а також на відносини взагалі. 

Поцілуватися при молочниці можна в тому випадку, якщо процес не поширений на ротову порожнину, в іншому випадку так само відбудеться зараження партнера. 

Чи можна займатися сексом при молочниці з використанням презервативу?

Виникає логічне питання – можливо, секс при молочниці можливий з використанням презервативу як запобіжний засіб? Теоретично це може перешкодити зараженню, проте від болючих відчуттів під час статевого акту не вбереже і презерватив. Крім того, досить сильна сверблячка – один із постійних супутників молочниці – навряд чи дозволить отримати від процесу хоч якесь задоволення. Але навіть у тому випадку, якщо зараження грибком уникнути вдалося, жінка, швидше за все, отримає ще масу неприємних відчуттів та додаткових проблем. Краще пройти курс лікування, переконатися у відсутності ризику рецидиву, а сексуальні насолоди відкласти до повного одужання.

Лікування молочниці повинні пройти обов'язково обидва партнери. Це виключить ризик повторного зараження

Як правило, після проведення всіх обстежень та аналізів лікар призначить протигрибкові засоби, внутрішнього та місцевого застосування. Самолікування займатися не варто, фахівець підбере схему лікування, що підходить кожному хворому індивідуально. Великою популярністю користуються препарати для місцевого використання - це різні мазі, розчини, у жінок це також вагінальні свічки та таблетки. Варто ще раз акцентувати увагу на тому, що лікування повинні пройти обов'язково обидва партнери - у тому випадку, якщо жінка повністю пройде курс і позбавиться кандидозу, при першому ж сексі партнер заразить її знову. Запущена ж молочниця загрожує переходом у хронічну форму, лікування якої – процес набагато триваліший і витратніший у всіх розуміннях.

 

Крім цього, серед можливих ускладнень у жінок – цистит або запалення сечового міхура. Це відбувається у разі поширення захворювання на сечовидільну систему, причому на це не впливає факт використання презервативу при статевому акті, інфекція може проникнути туди і з ним, і без нього.

І чоловікам, і жінкам варто дотримуватися нескладних правил, які разом з ретельним дотриманням лікарських рекомендацій допоможуть наблизити одужання. Все досить просто - необхідно стежити за особистою гігієною, використовувати тільки особисті рушники, мило, мочалку і т.д., постаратися вибирати бавовняну білизну - про синтетику і мереживі доведеться забути, крім того, необхідно переглянути свій спосіб життя - стреси і неправильне харчування згубно позначаються на стані імунної системи. З раціону доведеться виключити солодкі, гострі та пряні страви, а також алкоголь та тютюн.

 

Оральний секс під час молочниці

Оральний секс при молочниці також краще на якийсь час відкласти — грибок Candida розвивається і на слизовій оболонці ротової порожнини, що надалі посилить і продовжить лікування. Докладніше про Кандидоз ротової порожнини.

Головне, що слід пам'ятати у разі виявлення молочниці у своєму організмі – ця хвороба ніяк не пов'язана з проникненням у нього бактерій та вірусів, це грибок, який розвивається у сприятливих для себе умовах, а це і є сигналом, що в організмі не все гаразд. , та необхідно терміново звернутися до фахівця.

Лікування з урахуванням нинішніх препаратів займає досить короткий період і варто утриматися від будь-якого виду статевих відносин для більш якісного та швидкого одужання.

 

Молочниця у чоловіків

HealthPro

Від HealthPro