У залежності від методики операції (апендектомії чи лапароскопічної апендектомії) підвищена температура після апендициту може триматися 2-3 дні або навіть кілька тижнів. Якщо температура не знижується протягом 1,5 тижнів, це досить серйозний симптом. Необхідно обов'язково перевірити наявність нагромадження рідини в черевній порожнині або інфікування рани. Також велике значення має вид апендициту. Наприклад, підвищена температура до 39°C при флегмонозному апендициті є нормою і може триматися до трьох днів.

Причини підвищення температури після видалення апендикса

Температура після апендектомії може з'явитися через інфікування рани. Це є найпоширенішою причиною, яка часто виникає через невиконання медичних рекомендацій. Іншою можливою причиною може бути пошкодження внутрішніх органів під час операції. У результаті розвивається травматичний запальний процес.
Також досить поширеною причиною підвищеної температури після операції на апендицит може бути зниження імунітету, оскільки будь-яке хірургічне втручання сильно стресує організм. Протягом періоду відновлення організм людини починає задіювати всі внутрішні резерви. З цієї причини можуть виникати додаткові захворювання у вигляді вірусних чи гострих респіраторних інфекцій.
Підвищена температура може також виникнути через сильне кровотечі під час оперативного втручання. Також інфекційний процес може приєднатися під час операції. Дренаж, який може встановлюватися під час операції, також може бути причиною підвищеної температури. Як тільки дренажні трубки будуть видалені, температура тіла повинна нормалізуватися. Нерідко запальний процес розвивається через неправильне харчування. Пацієнт повинен повністю дотримуватися призначеної лікарем дієти, інакше існує ризик загальної інтоксикації організму. Зазвичай температура після апендектомії може також супроводжуватися обильним потовиділенням і ознобом. Для діагностики причин запалення застосовуються такі методи:  

  • Клінічний аналіз крові, який підтверджує наявність вираженого запалення;
  • УЗД, яке дозволяє візуалізувати запальний процес.

Якщо температура підвищилася 

Не слід забувати, що підвищена температура протягом перших трьох днів після апендектомії є нормою. Але у випадку, якщо цей стан триває довше, слід вживати заходи. В першу чергу лікуючий лікар повинен призначити курс антибіотиків залежно від збудника запалення. Пацієнт також може приймати жарознижувальні препарати (наприклад, парацетамол або ацетилсаліцилову кислоту). Досить часто призначаються нестероїдні протизапальні препарати (наприклад, ібупрофен). 

Самостійне застосування ліків для зниження температури після апендектомії категорично заборонено. Пацієнт першу неділю після операції проводить у лікарні, під час якої лікарі спостерігають за станом шва та рани. Такі дії допомагають запобігти або вчасно виявити запальний процес. Пацієнт залишиться у лікарні до тих пір, поки підвищена температура тіла не зменшиться. У разі необхідності лікар може прийняти радикальні заходи, включаючи можливість повторного хірургічного втручання.

HealthPro

Від HealthPro