Залежно від методики проведеної операції (апендектомії або лапароскопічної апендектомії) підвищена температура після апендициту може зберігатися 2-3 дні або навіть кілька тижнів. Якщо температура не знижується протягом 1,5 тижнів, це є досить серйозним симптомом. Обов’язково необхідно перевірити наявність скупчення рідини в черевній порожнині або інфікування рани. Досить велике значення має різновид апендициту. Наприклад, підвищена температура до 39°С за флегмонозного апендициту – це норма, яка може зберігатися протягом трьох днів.
Причини повішення температури після видалення апендициту
Температура після видалення апендициту може виникати через інфікування рани. Це є найбільш поширеною причиною, яка виникає через недотримання лікарського режиму. Також причиною може стати пошкодження внутрішніх органів під час операції. Як підсумок – травматичний запальний процес розвивається далі.
Також досить поширеною причиною температури після операції на апендицит може стати зниження імунітету, оскільки будь-яке оперативне втручання чинить досить великий стрес на організм. Під час відновного періоду організм людини починає задіювати всі внутрішні резерви. З цієї причини можуть виникати додаткові захворювання у вигляді вірусних або гострих респіраторних інфекцій.
Підвищена температура також може виникнути через сильну кровотечу під час оперативного втручання. Також може приєднатися інфекційний процес під час операції. Дренаж, який може встановлюватися під час операції, також може стати причиною підвищеної температури. Щойно дренажні трубки будуть видалені, температура тіла повинна буде нормалізуватися. Нерідко запальний процес розвивається через неправильне харчування. Пацієнт повинен повністю дотримуватися встановленого лікарем раціону, інакше є небезпека виникнення і розвитку загальної інтоксикації організму. Як правило, температура після апендициту може також супроводжуватися рясним потовиділенням і ознобом. Для того, щоб діагностувати причини запалення, застосовуються такі методи:
- клінічний аналіз крові, який підтверджує наявність вираженого запалення;
- УЗД, який дає змогу побачити запальний процес у візуалізації.
Якщо підвищилася температура
Не варто забувати, що підвищена температура після видалення апендициту протягом перших трьох днів – це норма. А ось у разі, якщо такий стан зберігається більш тривалий час, необхідно вживати заходів. Насамперед лікар має призначити курс антибіотиків залежно від збудника запалення. Також пацієнт може приймати жарознижувальні препарати (наприклад, парацетамол або ацетилсаліцилову кислоту). Досить часто призначають нестероїдні протизапальні препарати (наприклад, ібупрофен).
Самостійне медикаментозне зниження температури після операції на апендицит категорично не допускається. Перший тиждень після проведення операції хворий проводить у стаціонарі, у цей час лікарі спостерігають за станом шва і рани. Такі дії дають змогу запобігти або вчасно виявити запальний процес. Пацієнт перебуватиме в лікарні доти, доки підвищена температура тіла не мине. У разі необхідності лікар може вжити радикальних заходів і навіть здійснити повторне оперативне втручання.