Зміна системи цінностей під час лікування залежностей.

система цінностейЗалежна людина уявляється у українській свідомості, як неблагонадійний елемент, який є небезпечним для себе та оточуючих. Вважається, що залежна людина стає залежною через хибну систему цінностей, яку надбала через неправильне виховання чи за власним бажанням. Це в багато чому хибне твердження. Адже залежність є надбаним захворюванням, і хибна система цінностей є лише проявом проблеми, а не причиною. Тим паче, потерпіла від залежності людина не може бути відповідальною за цю ваду. Адже формування хвороби на 90% не залежить від самої людини. Важливо розуміти, що наслідки залежності на особистісному рівні призводять до розладу психіки, особистості та поглядів залежного. І одужання від залежності обов’язково включає в себе відновлення здорових поглядів і норм поведінки залежного. Це є необхідна частина одужання від залежності, без якої неможливо довготривало зберегти тверезість.

Як змінити залежну поведінку та систему цінностей.

Залежність від наркотиків, алкоголю або поведінкова залежність змінює всі сфери життя потерпілого. Причому руйнування є наслідком саме хвороби, а не самої особистості людини. Як було сказано вище, система цінностей залежного спотворюється під впливом залежної поведінки. Людина більше не здатна керуватись здоровим глуздом, навіть при прагненні його повернути та зупинити залежність. Саме тому залежність визнана невиліковною хворобою. В стані проблеми людина не може бути відповідальним за свою поведінку. Адже хвороба залежність позбавляє людину усілякого контролю над собою. Пошкоджена система цінностей з одного елементу не дає людині можливості обрати альтернативний шлях.

Одним з основних принципів позбавлення від залежності є позбавлення людини від відповідальності за залежну поведінку і створення усіх умов, для того, щоб людина отримала можливість взяти відповідальність за своє одужання. Зовнішня допомога, це єдине, що може позбавити потерпілого від такого страшного важеля хвороби, як калічена система цінностей. В першу чергу необхідно зупинити активну залежна поведінка, і створити всі умови для повноцінного відновлення. Тільки відновивши свою психіку і здоров’я пацієнт зможе почати усвідомлювати своє становище. Після цього необхідним етапом є терапія самої залежності, де ключовим аспектом є психологічна допомога і терапевтичне співтовариство.

З часом свого відновлення, розсудливість буде повертатися до пацієнта, і наслідки залежності на особистісному рівні будуть поступово спадати.

Дізнайтеся більше про особистісний розвиток і реабілітацію залежних – зателефонуйте нам прямо зараз!


Врятуйте життя собі і близьким!
Залиште заявку і ми розповімо Вам покроково що потрібно зробити!